Çanakkale Avukatlar Günü Satranç Turnuvası 7 Yaşında

Çanakkale Barosu tarafından bu yıl yedinci kez gerçekleştirilen Çanakkale Barosu Avukatlar Günü Satranç Turnuvası 6-7 Nisan tarihlerinde Çanakkale Satranç Eğitim Merkezinde tamamlandı. Turnuvanın A kategorisinde 34 ve B kategorisinde 46 olmak üzere toplam 80 sporcu derece için mücadele etti.
Çekişmeli ve keyifli mücadelelerin yaşandığı turnuva sonunda ÇASEM sporcuları başarılı sonuçlar elde ettiler.

Turnuvanın A kategorisinde Muammer Atakan YARAR birinciliği elde ederken Elnur ALİYEV ikinci, Baran BÜYÜKBOZKOYUN üçüncü, Melih GÜREN dördüncü ve Alymbay YULDASHEV beşinci olarak ödül aldılar.

A kategorisi en iyi kadın sporcular sıralamasında Dilek TÜRÜNZ birinci, Aşkın Beliz CAN ikinci ve Anastasiya GÖNÜLTAŞ üçüncü oldu.
B kategorisinde Umut Erdinç ERDEL birinci olurken Ebrar ÇOKDERİN ikinci, Doruk OĞUZ üçüncü, Hüseyin BOZKURT dördüncü ve Salih ERDOĞMUŞ beşinciliği elde etti.

B kategorisi bayan sporcular sıralamasında Cemre AKDUR birinci, Duru BİRCAN ikinci ve Bensu KAHRIMAN üçüncü olarak ödül aldılar.
Turnuvanın yaş grubu ödüllerinde sıralama şu şekilde gerçekleşti.7 Yaş ilk üç sporcu: 1. Emir Aras ZOR, 2.Yunus Emre ARSLAN, 3.Nilay CİNKİZ. 8 Yaş ilk üç sporcu: 1.Doruk OĞUZ, 2.Ali Mert  TAŞKIRMAZ, 3.Murat Ata GÜNDÜZ. 9 Yaş ilk üç sporcu: 1.Mert YAVUZ, 2.Kaan Erdem ÖZ, 3.Duru BİRCAN.
Dereceye giren sporculara ödülleri Çanakkkale Baro Başkanı Sayın Bülent ŞARLAN tarafından verildi.

Baro Başkanı Bülent ŞARLAN turnuvanın açılışını gerçekleştirdi.
A Kategorisi sıralaması
B kategorisi sıralaması
A Kategorisi en iyi kızlar sıralaması
B Kategorisi en iyi kızlar sıralaması
7 Yaş en iyi sporcular
8 Yaş en iyi sporcular
9 Yaş en iyi sporcular